piątek, 25 stycznia 2013

Pięć lat po pogromach w Orissa , chrześcijanie nadal żyją w nieludzkich warunkach

Warto sprawdzać wiadomości przed zamieszczeniem i ich rozsyłaniem (w tej chwili dostaliśmy kilkanaście maili), czy są prawdziwe. Choćby zadzwonić do jakichkolwiek Franciszkanów. Ot rzetelność blogowo-internetowa
http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/24/ostrzezenie-przed-falszywymi-informacjami-o-buddyjskich-ekstremistach-w-indiach-podpalajacych-koscioly-bzdury-bzdury-i-jeszcze-raz-niesprawdzone-bzdury/

Buddyzm jest mniejszością w Indiach,chodzi o hinduistów.(zen)

Pięć lat po  pogromach w Orissa  , chrześcijanie nadal żyją w nieludzkich warunkach 
przez Nirmala Carvalho 


» 14.01.2013 16:47
INDIA 


http://www.asianews.it/news-en/Five-years-after-the-Orissa-pogroms,-Christians-still-live-in-appalling-conditions-26858.html


Ofiary antychrześcijańskiej przemocy w 2007 i 2008 r. są nadal odmawia sprawiedliwości i pomocy. Setki ludzi nadal bez dokumentów tożsamości lub tytuł własności. Przemoc pozostaje zawsze obecny problem, zwłaszcza dla dziewcząt Dalitów chrześcijańskich i kobiet.


Mumbai (AsiaNews) - Pięć lat po byli ofiarami pogromów w Kandhamal District, w indyjskim stanie Orisa chrześcijanie nadal żyją w przerażających warunkach, znosząc dyskryminacji, ubóstwa skrajnego, bez odpowiedniego dostępu do wymiaru sprawiedliwości, podstawowe zasoby lub pomoc , z zastrzeżeniem zagrożeń, nie wspominając o nieudokumentowanych aktów przemocy wobec nastoletnich dalitów, to według ks Nithiya Sagayam, kapucyn i sekretarz wykonawczy Biura Rozwoju Człowieka Federacji Azjatyckich Konferencji biskup (FABC).
Działacze Narodowej Kampanii na Dalitów Praw Człowieka, National Alliance of Women (NAWO), Forum Odisha Działań Społecznych oraz niektórych młodych ludzi z Kandhamal wziął udział w misji, która odwiedziła pięć wiosek-Tiangia, Simanbadi, Daringbadi, Badagaon, Sarangoda i Tikabali. Po spędzeniu miesięcy rozmowy mieszkańców, że sporządzone sprawozdanie na temat bieżącej sytuacji oraz ostatnich epizodów przemocy. Raport został wydany w dniu 10 stycznia.
Ze źródeł kościelnych, wiemy, że co najmniej 100 osób zginęło, a 54000 zostało przesiedlonych w ataki i akty przemocy spowodowanej przez hinduskiego nacjonalistę na Boże Narodzenie 2007, a następnie w sierpniu 2008 roku. Prawie 300 kościoły zostały zniszczone, dodatkowo ocenę z klasztorów, szkół, schronisk i obiektów socjalnych.
Chociaż domy zostały przebudowane w niektórych wsiach dzięki interwencji Kościoła lokalnego, życie społeczności nie wrócił do normy. Co gorsza, jest fakt, że w czasie pogromów większość chrześcijan także straciło papiery, dokumenty tożsamości, prawo jazdy i tytuł czyny, które są istotne do wykonywania podstawowych praw konstytucyjnych.
Ze względu na powszechną korupcję rządu, biedni nie byli w stanie uzyskać nowe dokumenty. W ostatnich miesiącach, w grupie ks Nithiya udało się lokalne władze do wydania nowych dokumentów do ponad 400 rodzin.
Działalność grupy wolontariuszy także sukcesy w dostarczaniu poszkodowanym pomoc psychologiczną jak część neurolingwistyczne programu. Ponad tysiąc osób zostało w ten sposób pomógł.
Aktywiści pomogły także przeżyli uzyskać dostęp do prawa do Programu Żywnościowego i innych projektów mających na celu zapewnienie emerytur dla starszych i finansowej pomocy dla wdów, samotnych matek i dzieci, zarówno chrześcijańskich i Hindus, co zapewni jedność i pokój w różnych wioskach.
Korzystając z prawa do Information Act, grupa chce zorganizować w ciągu najbliższych miesięcy seminariów w celu informowania społeczeństwa o swoich prawach, przerwanie cyklu zagrożeń i związanych z szeroko Vengeance analfabetyzmu w wielu społecznościach. Wodzowie wiosek i lokalnych liderów oczekuje się także uczestniczyć w tych seminariach.
Jednak sytuacja w sądach za zbrodnie popełnione w czasie pogromów, a potem pozostaje krytyczna. Różne akty przemocy odnotowano w pięciu wsiach objętych sprawozdaniem. Są to ostatnie przypadki gwałtów i morderstw z udziałem Dalit dziewczyny.
W każdym przypadku, wolontariusze znaleziono powolne dochodzenie, zaniedbania policji i nie ma medycznego i psychologicznego wsparcia przez państwo lub rząd służb dla ofiar. Zamiast tej ostatniej rodziny zostały zmuszone wziąć je ze szkoły, aby uchronić je przed dalszą przemocą.
Raport zatrzasnął rząd Orissa za brak ekranowania ofiar z takiej przemocy lub przynieść przestępcom sprawiedliwości kiedy przemoc miały miejsce. Ten, zgodnie z wolontariuszami, jest jeszcze bardziej widoczne niż w przypadku New Delhi gwałtu, co spowodowało oburzenie i doprowadziła do protestów w całych Indiach na temat przemocy wobec kobiet.
Chociaż główny minister Orissa jest "z dala od obchody Nowego Roku w solidarności z niedawnej ofiary gwałtu w Delhi", powiedział Namrata Daniel, z Krajowego Kampanii na Dalitów Praw Człowieka ", zastanawiamy się, co zrobił w odpowiedzi na [... ] nieludzkie akty przemocy seksualnej na młodych dziewcząt Dalitów w Kandhamal ".
W przypadku udowodnionego gwałtu w Kandhamal District, ofiara została wypłacona 5.000 rupii (US $ 90) w ramach rekompensaty. W przypadku morderstwa, że ​​udał się do 10.000 rupii (US $ 180). Dla porównania, w przypadku New Delhi ofiary gwałtu, rząd zaoferował 1,5 milionów rupii (US 27,500 dolarów).
Zwracając się do wolontariuszy, Kandhamal kolektor Rejonowy uzasadnił małą ilość, mówiąc, że "nie mamy pieniędzy, aby zrekompensować ofiary gwałtu i ich rodzin."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz