niedziela, 10 marca 2013

"Islam przegrał z chrześcijaństwem w Afryce"


"Islam przegrał z chrześcijaństwem w Afryce"

Data publikacji: 2013-03-10 18:00
Data aktualizacji: 2013-03-10 18:53:00
"Islam przegrał z chrześcijaństwem w Afryce"
fot.raichinger/sxc.hu
 Islamiści uważają, że rozstrzygające zmaganie o to, czy świat będzie muzułmański czy chrześcijański, rozegra się w Afryce –  twierdzi Prof. Massimo Introvigne, włoski socjolog religii. Dodaje przy tym, że islam przegrał tę bitwę.

Średnio co godzinę w samej tylko Afryce 667 muzułmanów przyjmuje wiarę chrześcijańską, codziennie jest ich 16 tys. a w ciągu roku ok. 6 mln – takie dane przedstawił kilka lat temu jeden z imamów.

Istnienie tej tendencji potwierdził niedawno włoski socjolog religii prof. Massimo Introvigne. Podkreślił on, że gwałtowny wzrost w ostatnim czasie przemocy islamskiej w Afryce, i to często tam, gdzie jeszcze do niedawna życie było spokojne i ustabilizowane, ma na celu określoną strategię. – Islamiści uważają, że rozstrzygające zmaganie o to, czy świat będzie muzułmański czy chrześcijański, rozegra się w Afryce – twierdzi włoski naukowiec i dodaje, że ponieważ „islam już przegrał tę bitwę, dlatego odpowiada na to bombami”.

Ruch na rzecz odchodzenia od islamu daje się zauważyć również na innych kontynentach. Na przykład rosyjski badacz islamu (sam będący prawosławnym) Roman Siłantjew już kilka lat temu wyliczył, że na obszarze byłego ZSRR na chrześcijaństwo, głównie prawosławie, przeszło prawie 2 mln muzułmanów.

Mufti prowincji Perak w Malezji oświadczył, że co najmniej 250 tys. wyznawców islamu w tym kraju przedłożyło zaświadczenia o przyjęciu wiary Chrystusowej. Brytyjski „The Times” napisał niedawno, że prawie 15 proc. muzułmanów przybywających do Europy staje się chrześcijanami. W samej Wielkiej Brytanii ich liczbę ocenia się obecnie na 200 tys., we Francji na chrześcijaństwo przechodzi rocznie ok. 15 tys. wyznawców Allaha, przy czym aż ok. 10 tys. zostaje katolikami.

Wzrost liczby muzułmanów na świecie wynika przede wszystkim z wysokiego przyrostu naturalnego w rodzinach islamskich, podczas gdy chrześcijan przybywa głównie dzięki chrztom dorosłych.

Należy przy tym pamiętać, że działalność misyjna w środowiskach islamskich jest tam formalnie zakazana i często łączy się nawet z zagrożeniem życia.


Źródło: KAI
ged


Read more: http://www.pch24.pl/-islam-przegral-z-chrzescijanstwem-w-afryce-,13180,i.html#ixzz2NAOAXTmn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz