poniedziałek, 21 lipca 2014

Moskwa: nie dostarczaliśmy separatystom Buków ani żadnego innego sprzętu wojskowego

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/moskwa-nie-dostarczalismy-separatystom-bukow-ani-zadnego-innego-sprzetu-wojskowego,451902.html


Rosjanie przekonują, że z zestrzeleniem samolotu nie mają nic wspólnego

Federacja Rosyjska nie dostarczała bojownikom na wschodzie Ukrainy ani zestawów rakietowych Buk ani żadnego innego sprzętu wojskowego - oświadczył przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Andriej Kartapołow.

Kartapołow powiedział natomiast, że ze zdjęć satelitarnych wynika, iż w dniu katastrofy malezyjskiego samolotu siły ukraińskie przemieściły jedną z baterii rakiet przeciwlotniczych Buk w kierunku terenów pod kontrolą bojowników.
- Dysponujemy zdjęciami satelitarnymi rozmieszczenia środków obrony powietrznej ukraińskiej armii na wschodzie kraju - powiedział generał na briefingu.

"Ukraińska bateria Buk na wschodzie Ukrainy"

Kartapołow dodał, że jedna z baterii rakiet przeciwlotniczych Buk - o czym ma świadczyć jedno ze zdjęć - znalazła się w odległości 50 km na wschód od Doniecka i 8 km na południe od Szachtarska.
Dodał, że przed 17 lipca, kiedy doszło do katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, wzrosła intensywność pracy ukraińskich stacji radiolokacyjnych kompleksu Buk.
Malezyjski Boeing 777 rozbił się w czwartek w obwodzie donieckim, objętym walkami wschodzie Ukrainy. Zginęło 298 osób, w tym 193 Holendrów. Panuje coraz większe przekonanie, że samolot został zestrzelony pociskiem rakietowym odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów i że broń tę - zapewne zestaw rakietowy Buk - separatyści musieli otrzymać z Rosji.

Nie ukradliśmy też misia.On od zawsze 

był 

rosyjski,

 a ta małpka nas nie interesuje,

odstąpiluśmy ją "opołczeńcom"


Boeing 777 zestrzelony na Ukrainie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz