środa, 23 lipca 2014

Rosja Putina to hańba dla Europy i świata


http://kresy24.pl/54257/rosja-putina-to-hanba-dla-europy-i-swiata/

Rosja Putina to hańba dla Europy i świata

boeing-ukraina-rosja-katastrofaDopiero pięć dni po katastrofie do Charkowa przyjechał z terenów kontrolowanych przez separatystów pociąg z wagonami chłodniczymi wiozącymi ciała ofiar malezyjskiego Boeninga. We wtorek przywieziono ok. 200 worków ze szczątkami, ale nadal nie są to wszystkie ciała.
Z miejsca katastrofy nadal nie zebrano wszystkich ludzkich szczątków – ostrzegają międzynarodowi eksperci. Teren nie został należycie przeszukany. Na poboczu drogi nadal leżą ludzkie szczątki w plastikowych torbach, których nikt nie zabrał.
„Nigdy nie widzieliśmy naprawdę intensywnego przeszukiwania miejsca katastrofy: ludzi idących ramię w ramię przez pola – powiedział przedstawiciel misji . Nie wdrożono skutecznych kroków zabezpieczających i do tej pory przybyła tam tylko niewielka grupa międzynarodowych ekspertów.
Na oczach całego świata odbywa się  ze zwłokami, niszczenie dowodów, plądrowanie bagaży, okradanie zmarłych. Wszystko to, podobnie jak po katastrofie w Smoleńsku, pokazuje prawdziwe oblicze putinowskiej Rosji.
Czy zachodnia cywilizacja jest wobec takiej Rosji bezradna? Czy znów, jak po zamachu na życie polskiego prezydenta i polskiej elity politycznej, „w trosce o pokój” haniebnie przymknie oczy na wyczyny kremlowskiego watażki?
 i  musiały wybrać: wojna albo hańba. Wybrały hańbę, a wojnę i tak będą miały” – powiedział Winston Churchil po zdradzie monachijskiej. Oby te słowa nie okazały się prorocze również w dzisiejszej rzeczywistości.
Kresy24.pl

Podarowali Putinowi czas do wtorku. Potem „fundamentalnie zmienią podejście do Rosji”?

putin-europa powinien wpłynąć na rosyjskich separatystów, aby umożliwili międzynarodowym ekspertom dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu lot MH-17 – oświadczyli kanclerz Angela , David  i François .
O dalszych krokach, jeśli Rosja się temu żądaniu nie podporządkuje, ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich UE będą debatować… we wtorek.
oswiadczenie_merkel-cameron_hollande
Wcześniej brytyjski premier ostrzegł, że jeśli Władimir  nie zmieni swojego stosunku do Ukrainy, „Europa i  będą musiały fundamentalnie zmienić swoje podejście do Rosji”.
Już czas, sprawić, by „liczyły się potęga, wpływ i zasoby Europy” – przekonywał Cameron w artykule opublikowanym w „Sunday Times” i zaapelował, żeby przekuć gniew po czwartkowej katastrofie malezyjskiego samolotu w działanie.
Skrytykował również niektóre kraje Unii Europejskiej za zbyt opieszałą reakcję na postępowanie Kremla: „Zbyt długo zbyt wiele europejskich krajów było niechętnych, aby stawić czoło następstwom tego, co dzieje się we wschodniej Ukrainie”.
Ale wbrew prasowym deklaracjom Davida Camerona Putin znów dostał w prezencie trochę czasu. Do wtorku, zanim za jego przyzwoleniem międzynarodowi eksperci dostaną zgodę na dostęp do miejsca katastrofy, można zrobić całkiem dużo…
Kresy24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz