niedziela, 20 stycznia 2013

Żołnierz Wyklęty,pisze do redakcji TW TRWAM,List ląduje w koszu ???

Zamieszczony list nie doczekał się odpowiedzi,wiem z doświadczenia ,że w TV TRWAM,jest jakaś dziwna blokada przepływu informacji,na poziomie sekretariatów,Podobnie jest w wielu instytucjach.Proszę o nagłośnienie tego listu,a jeśli ktoś z czytelników ma bezpośredni kontakt z kimś z TV Trwam,proszę o dostarczenie.Jest skandalem ,że nawet TAM,taki list został bez odpowiedzi(zen)

http://zenobiusz.wordpress.com/song-jade-starozytny-buster/comment-page-1/#comment-99589

Napisałem pismo do TV TRWAM w dniu 20 czerwca 2012 r

 w imieniu Represjonowanych Żołnierzy z lat 1949-1959 na

 które nie otrzymałem odpowiedz,.


którego treść przekazuję:


 Tak dobrze się składa,że w telewizji kablowej posiadam TY
TRWAM którego jestem słuchaczem.

W kilku słowach pozwolę sobie przedstawić się.
Posiadam 83 rok życia,rodowód mojej rodziny po mieczu wywodzi się ze Lwowa gdzie na Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa mój Dziadek Henryk Lercel ppor.Powstaniec Powstania Styczniowego z 1863 r.

Posiadam długą listę członków rodziny,którzy stracili życie w walce o Niepodległość Ojczyzny i Wiary Kościoła Rzymsko-Katolickiego,
udokumentowaną.

Jestem byłym harcerzem Szarych Szeregów,
Żołnierzem Wyklętym
represjonowanym żołnierzem z przyczyn politycznych.

W latach 1998 do lutego 2002
pełniłem stanowisko społecznie wiceprezesa Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego
Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Batalionów Budowlanych z siedzibą w Bydgoszczy

.Wspólnymi staraniami naszego środowiska przyznano nam Ustawą Sejmu RP Nr 968 z dnia 20.06.2001 r.status żołnierzy represjonowanych z przyczyn politycznych,Jednak dalej prowadzę starania o wyrównanie nam krzywd za 7 lat wyczekiwania na ten Status Podważając Antykonstytucyjną Ustawę z dnia 2 września 1994 r. z której nas wykreślono z inicjatywy SLD.
Dalsze starania poparte w pismach Pana mgr prawa Waldemara Gałuszko Żołnierza AK, Prezesa Związku Żołnierzy Batalionów Roboczych.”Polski Gułag” z siedzibą w Szczecinie oraz Ogólnopolskiego Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Batalionów Budowlanych z siedzibą w Zarządu Krajowego w Bydgoszczy jak również przez Stowarzyszenie Represjonowanych Żołnierzy Bat,Roboczych w Ostrowie WLKP na czele z Prezesem Bernardem Wydubą.
Te starania są poparte przez Rzecznika Praw Obywatelskich prof,Andrzeja Zolla,Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w osobach Pana J.Turskiego i następcę śp.Janusza Krupskiego
,wznowione starania przez śp.Prezydenta Pana Lecha Kaczyńskiego śp.Wicemarszałka Sejmu RP. Pana Krzysztofa Putrę.Okazało się,że zasadniczą odmową była obawa Pani Poseł na Sejm RP Anny Bańkowskie,że osoby ukrywające Żydów w okresie Okupacji Niemieckiej mogą wystąpić też o wcześniejszą rekompensatę.A to są Bohaterowie Narodu Polskiego którzy z narażeniem własnego życia ocalali też Polaków.”Oto tajemnica Antysemityzmu Pani Poseł Sejmu RP.” nie dać żołnierzom choć im się prawnie należy bo mogą zażądać Ci niechciani obrońcy Żydów.którym skąpiła dodatków groszowych w obawie,że może dla Pani Poseł zabraknąć w ZUS pieniędzy na wypłatę miesięcznej emerytury w kwocie 9.800 zł.bo nie jest tajemnicą,że ta Pani pobiera wynagrodzenie w Sejmie co m-c 12.500.zł. Na tą okoliczność dostarczyłem pełne udokumentowanie i poparcie Prezesa PiS.Pragniemy w audycji przekazać prawdziwe oblicze byłego Posła Platformy Obywatelskiej Pana Janusza Palikota byłego Przewodniczącego Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej “Przyjazne Państwo” który jest kłamcą mówiąc,że troszczy się o równe prawa traktowania Obywateli Oto fakty: W Dniu 21.01.2008r.na Jego ręce skierowaliśmy dokumentację z której wynikało,że otrzymujemy dodatek za niewolniczą bezpłatną pracę tylko za 20 miesięcy tak jak ci Żołnierze którzy byli więzieni w batalionach górniczych i kopalniach ród uranu mając rzekomą służbę zastępczą w wojsku tylko 24 miesiące.Nas na polecenie Urzędu Bezpieczeństwa skierowano do Obozów przymusowej pracy na 36 miesięcy i pracowaliśmy od 30 do 33 miesięcy a otrzymujemy tylko za 20 miesięcy.Prosiliśmy Przewodniczącego Komisji o sprawiedliwość,niestety nawet nam nie odpisał bo był zajęty świńskimi ryjami. Wszystkie wymienione fakty są udokumentowane i załączone do tego pisma przesłanego do TY TRWAM W DNIU 20 CZERWCA 2012 r.

 Jeżeli zawieruszyły się odwrotnie prześlę pod wskazany adres z kopią wspomnianego pisma.Jesteśmy do przekazania i dyskusji bez udziału tego co walczy z Krzyżami ponieważ rozmowa z tym człowiekiem by nam przyniosła hańbę.Ponieważ choroba nie pozwala mnie na uczestnictwo w dyskusji i przedstawienia wielu kompromitujących dokumentów świadczących o naszej krzywdzie,uzgodniliśmy,że reprezentować będzie nasze środowisko mgr,prawa Waldemar Gałuszko Prezes Represjonowanych Żołnierzy Batalionów Roboczych “Polski Gułag” w Szczecinie.
Natomiast gdyby zaistniała konieczność przeprowadzenia ze mną rozmowy zapraszam do Bydgoszczy mój adres prywatny jest umieszczony na piśmie z dnia 20 czerwca 2012 r.
 Panie Boże miej naszą OJCZYZNĘ
 i wierny Tobie Naród w opiece.

. Antoni Filip Lercel

1 komentarz:

  1. Strasznie przykra historia. Wyobrażam sobie rozczarowanie Pana Antoniego, kiedy się zorientował, że TV Trwam nie zamierza się włączać. Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto jest władny pomóc.

    OdpowiedzUsuń