piątek, 8 marca 2013

Kto nie lubi Intronizacji ????


Owoce których nie wolno ukrywać…Franciszkanin z Medjugorie porzucił kapłaństwo,czeka na UFO

Posted by zenobiusz w dniu Marzec 8, 2013
 
1
 
0
 
Rate This

Franciszkanin z Medjugorie porzucił kapłaństwo

Ojciec Tomislav Vlasic, “duchowy przewodnik” osób, którym miała w Medjugorie ukazywać się Matka Boża, porzucił kapłaństwo. Watykan wszczął przeciw niemu postępowanie dyscyplinarne po oskarżeniach o wyolbrzymianie historii objawień i romans z zakonnicą.
Papież Benedykt XVI przeniósł do stanu świeckiego franciszkanina Tomislava Vlasica, który nie zgodził się, by Watykan zweryfikował doniesienia o jego niemoralnym prowadzeniu się z zakonnicą.
Papiescy wysłannicy mieli też sprawdzić, czy Vlasic nie przesadzał w relacjonowaniu objawień i nie szerzył “wątpliwej doktryny, manipulacji sumieniami, podejrzanego mistycyzmu i nieposłuszeństwa w stosunku do prawomocnie wydanych nakazów”. Franciszkanin nie skomentował zarzutów. Watykanowi odpowiedział natomiast, że czuje się pokrzywdzony, bo zmienił Medjugorie w międzynarodowe sanktuarium i gromadził środki na budowę nowych kościołów.
To nie jedyne zarzuty, które stawiano franciszkaninowi. Już w 1985 roku został on wydalony z parafii, gdzie był zastępcą proboszcza i od tego czasu nie współpracował z księżmi prowadzącymi parafię. Jednak wiosną 1988 roku o. Vlasic opublikował list otwarty, adresowany do całego świata, w którym twierdził, że założona przez niego i Agnes Heupel wspólnota powstała na prośbą Królowej Pokoju. Potwierdzał to rzekomymi wypowiedziami Mariji Pavlovic, jednej z wizjonerek. Pavlovic jednak w publicznej deklaracji wysłanej do Kongregacji Doktryny Wiary, stanowczo zaprzeczyła jakoby istniał jakikolwiek związek między wspólnotą i objawieniami w Medjugorie.
W niedzielę do prasy przedostała się informacja, że Vlasic zamiast poddać się dyscyplinie, zdecydował się porzucić kapłaństwo. Dla watykańskiego dochodzenia oznacza raptowne spowolnienie. Papież nalegał, by Vlasic poddał się dyscyplinie kościelnej pod groźbą ekskomuniki. W praktyce oznacza to m.in. zakaz nauczania w imieniu Kościoła i kierownictwa duchowego.
Ojciec Vlasic od początku odmawiał Watykanowi wyjaśnień. Z tego powodu z serbskiego sanktuarium przeniesiono go do L’Aquila we Włoszech. Tam otrzymał zakaz komunikowania się z kimkolwiek bez zgody przełożonych. Przeniesienie go w stan świecki to cios przede wszystkim dla tych, którzy mieli nadzieję, że Watykan któregoś dnia zmieni stanowisko wobec Medjugorie.

AJ/Telegraph.co.

Oto czym zajmuje się obecnie.

W linku zdumiewające informacje o związkach “plejadian” z Medjugorie,cisza o tym po polsku nic nie ma ,gdzie są mariolodzy ???

Poniżej Gospa chwali Ojca Vlasica …kim jest więc Gospa. ????

W linku powyżej ,można zobaczyć autograf Vicki ,i poznać nowe fakty.

Central Nucleus

W dniu 11 lutego 2012 roku, Caterina i Vlašić zrobiony film [ 8 ] o Nucleus Środkowej, New Age , która łączy ruch prywatnego objawienia i teologii katolickiej z pseudonauki iastrologią . [ 9 ] Caterina stwierdziła, że ona i Vlašić przyłączył się do ruchu w 2002roku. [ 6 ] New Age i astrologia są zakazane przez Kościół katolicki

Jeżeli ktoś jest w stanie przetłumaczyć ten film na język polski,było by to bardzo ważne(zen)

On oczywiście nie działa jako katolik w tym wideo, ale zastanawiam się, czy Stolica Apostolska to oficjalnie z deklaracją. J Zastanawiam się, co niektórzy pro-Medjugorje, Vlasic obrońcy myślą, gdy widzą to. Jeśli czytasz ten zaangażowany post przez Louis Belanger bardzo starannie, widać, że niektórzy są skłonni wrzucić do kosza katolickiego biskupa broniąc  Vlasica i Medjugorje. Co musi Najświętsza Maryja myśłeć ? A według pani Medjugorje powiedziała lat temu, “Dziękuję Tomislav bardzo On jest prowadzenie tak dobrze.”UPDATE 1: ”Central Nucleus” promuje Medjugorje i przy zaangażowaniu Tomislav, ja nie mogę pomóc, ale zastanawiam się tylko to, co rodzajem ducha są w drodze tutaj. (HT do komentator Nicka, który myślał szukać na stronie internetowej). Oto jeden fragment zatytułowany dziale: Wiadomość św Michała Archanioła – 10 września 2010, Central Nucleus
“… Członkowie centralnego jądra  , którzy należą do ziemi są związani w sposób szczególny z trzema miejscami na Ziemi, które są fundamentalne dla pracy Bożej i są to:  Jerozolima, Bazylika Świętego Piotra w Rzymie, i Medjugorje.
  We wszystkich miejscach we wszechświecie, które są ważne dla Bożego planu, jak tych trzech, Central Nucleus działa w duchu, w sposób bezpośredni i szczególny. ‪ Ponadto, te miejsca są powierzone w sposób szczególny do modlitwy i Oferta z członków centralnego jądra.
‪ istotą nie jest strukturą jakbyś wyobrazić go na Ziemi.  ‪ Powstał i żyje według prawa Ducha Świętego, jest narzędziem w rękach Boga. Jest też wzorem dla wszystkich innych jąder, które zostały utworzone w Bożych ludzi, każdy jądro będzie żyć według prawa Ducha Świętego, i nie będzie porównywalny do jakiejkolwiek struktury znasz. Ci, którzy są gotowi do życia zgodnie z prawem Bóg bez kompromisów, przebiegłości i ambicji będzie jej częścią. “
 1. autor: VERSOLANUOVACREAZION•1 rok temu• 4896 wyświetleń
 2. Il Nucleo Centrale - La partecipazione alla Liturgia Celeste

  autor: VERSOLANUOVACREAZION•1 rok temu• 1732 wyświetlenia
  STEFANIA CATERINA E TOMISLAV VLAŠIĆ PROGREDIRE NELLA PIENEZZA 2 parte “La partecipazione alla Liturgia Celeste” www 
 3. Il Nucleo Centrale - Paternità e Maternità in Dio

  autor: VERSOLANUOVACREAZION•11 mies. temu• 1435 wyświetleń
  PROGREDIRE NELLA PIENEZZA 3. parte Paternità e Maternità in DioSTEFANIA CATERINA e TOMISLAV VLAŠIĆ
 4. The Central Nucleus

  autor: VERSOLANUOVACREAZION•11 mies. temu• 252 wyświetlenia
  towardsthenewcreation.com The Central Nucleus Tomislav Vlasic andStefania Caterina video-conference of 11 February 2012
 5. Nuclei nel progetto di Ricapitolazione in Cristo

  autor: VERSOLANUOVACREAZION•9 mies. temu• 1023 wyświetlenia
  http://www.versolanuovacreazione.it Progredire nella Pienezza 7. parte I Nucleinel progetto di Ricapitolazione in Cristo STEFANIA 
 6. Bezgrešnost i cjelovitost života

  autor: VERSOLANUOVACREAZION•10 mies. temu• 302 wyświetlenia
  premanovomstvaranju.org STEFANIA CATERINA I TOMISLAV VLAŠIĆNAPREDOVATI PREMA PUNINI 5. dio Bezgrešnost i cjelovitost života 
  • HD
   MEDJUGORJE WIZJE I HALUCYNACJE
   SIOSTRA MEDJUGORJE I ALPHA CENTAURI
   PIĄTEK, 27 CZERWCA 2008
   Co kiedykolwiek c’azzecca to. Połączenie niemożliwe. Absurd. Ale, wiesz, religia może zrobić wszystko. Tutaj, a następnie, że Mark Corvaglia przedstawia nam klejnot rzadkiej urody:
   1. “Jednym z najważniejszych zadań ludzkości Alpha Centauri jest używany do kontroli największy międzyplanetarnej floty. Składa się ona z najpotężniejszych statków kosmicznych i załóg wybranych, udostępniane przez planety wiernych do Boga. “ Zapisz te (i wiele innych) jest zagadkowe słowa Siostra Stefania Caterina (w swojej książce Beyond Wielkich Świateł barierowe, Exodus, 2008, str. 123).
   I więcej:
   1. Kto jest Stefania Caterina i ma powiązania z Medjugorje? IT “bliski współpracownik Ojca Tomislav Vlašić, który, z kolei, jest znak, którego wiarygodność nie może być oddzielona od Medjugorje.
   Przeczytaj resztę badania. To jest naprawdę warte.

Odpowiedzi: 14 to “Owoce których nie wolno ukrywać…Franciszkanin z Medjugorie porzucił kapłaństwo,czeka na UFO”

 1. Megi powiedział/a

   
   
  0
   
  0
   
  Rate This
  Owoce…
  komentarze na fronda.pl pod artykułem pokazują, że ludzie myślą i nie łapią się na te “objawienia”
  Z jednego komentarza wyciągnęłam link do bardzo obszernego materiały.
  A to jego końcówka:
  Nawrócenia
  Głównym argumentem i odpowiedzią zwolenników medziugorskich objawień wobec budzących się ciągle wątpliwości, zarzutów oraz rezerwy Władzy kościelnej są nawrócenia. “Nie może drzewo złe owoców dobrych rodzić“ (Mt 7. l8) – a jeśli rodzi, to znaczy, że jest dobre… Tymczasem podwójny ślad: nieposłuszeństwa i zasad rozpoznawania duchów prowadzą do tego samego wniosku: “Wiatr“ medziugorski nie jest Matką Bożą, tylko ją udaje, więc jest kłamcą, złym duchem. Trzeba przypomnieć zasadę (7): szatan może dopuścić jakieś dobro (np. nawrócenia), jeśli spodziewa się osiągnąć stąd większe zło. W tym świetle należy się uważnie przypatrzeć owym owocom: czy są bez zastrzeżeń dobre? Czy drzewo medziugorskie rodzi tylko dobre owoce? A może jest bardzo dużo i bardzo złych owoców, które umykają uwadze, a może nie chce się ich zauważyć, które się usprawiedliwia? Jaką drogą dochodzi do tych nawróceń? Jaką wartość w oczach Boga ma “wiara“ wzbudzana sensacyjnymi “pocałunkami z nieba?“. Do kogo kieruje się wiara i pobożność nawróconych? Jaki więc jest ich właściwy cel: bezinteresowna chwała Boża, czy chwalba “Wiatru“ medziugorskiego?
  Prawdą jest, że te pytania sięgają do tajemnicy indywidualnego sumienia, którą zna tylko Bóg. Są jednak uprawnione, bo nawrócenie ma nie tylko stronę i skutki wewnętrzne, lecz także zewnętrzne, na którymi można i trzeba się zastanowić.
  Przykładem takiego nawrócenia i jego celem wyraźnie określonym przez Zjawę jest sam Weine Weible: z zawodu dziennikarz, protestant, rozwiedziony ze swoją żoną, czworo dzieci… drugie małżeństwo… Ogląda w 1985 r. nagrany na kasecie film o Medziugoriu. Widok ekstazy “dzieci“ budzi wrażenie… “Nagle poczułem coś dziwnego. Ktoś – lub cos – mówił do mnie… łagodnie i miękko: “Jesteś moim synem i proszę cię, abyś pełnił wolę mojego Syna“… Zdrętwiałem… Błogosławiona Dziewica mówiła do mnie! To niemożliwe!… Głos kontynuuje: “Proszę cię, abyś napisał o wydarzeniach w Medziugoriu. Zrezygnuj z obecnej pracy, a głoszenie orędzi stanie się twoją życiową misją”.
  Nęcący owoc – ekumenizm, prozelityzm. Weible uwierzył, zawierzył i podjął z całym zapałem “życiową misję“. Nie krępuje go jako protestanta takie czy inne orzeczenie Kościoła. Twórca protestantyzmu Marcin Luter odrzucił przecież Kościół widzialny, a jako kryterium prawdy postawił indywidualne wewnętrzne natchnienie; nie stracił jednak nigdy nabożeństwa do Maryi, Matki Jezusowej . Weible jest szczerze przekonany, że Zjawa medziugorską, której głos usłyszał, jest tą samą Panią, co przyszła do Lourdes, Fatimy, którą czci Kościół katolicki. Z tym przekonaniem idzie najpierw do braci – protestantów jeżeli Chrystus łotrowi obiecał niebo, to jest tam przede wszystkim Jego Matka, więc dlaczego nie możnaby się do Niej modlić? “Zdrowaś-przecież to Pismo św…“ W oziębłe, niemal puste kościoły protestanckie trafia świeży, ciepły powiew: Matka Boża, rozważanie Jej życia, odmawianie różańca… Konkret: kasety o Medziugoriu… Jego silne przekonanie udziela się słuchaczom: “Dotknął pan mojego serca…. . Poczułem w sercu, że powinienem poprowadzić tam grupę…“ Gromadzą się coraz większe tłumy protestantów, katolików… Są pastorzy, oziębli kapłani. W. Weible zapraszany jest na wszystkie strony, także i coraz więcej przez katolików, jeździ po krajach obu Ameryk, Zachodniej Europy, Australii. Pisze artykuły, książki o Medziugoriu tłumaczone na różne języki, nakłady idą nawet w dziesiątki milionów egzemplarzy. Są to pozycje najlepiej się sprzedające – rzecz niesłychana – w księgarniach protestanckich , ale nie brakuje ich i w księgarniach katolickich, także i w Polsce… Organizuje pielgrzymki do Medziugoria. Kierowany wewnętrznym szczególnym impulsem w czasie spotkań rozdaje niektórym osobom – jak im to mówi – wybranym przez “Gospę“ medaliki przez nią “poświęcone“, a to wyróżnienie powoduje poprawę ich życia i przekształca w wyznawców Medziugoria… Czasami jego modlitwa przyczynia się -jak sądzi – do czyjegoś uzdrowienia… Inni nawróceni, podobnie jako on, przez oglądanie kaset i słowa wewnętrzne – np. słynny zielonoświątkowiec David du Plessis, protestant David Manuel, katolik Thomas Rutkoski – podejmują podobną działalność pozostając protestantami, niektórzy przyjmują katolicyzm.
  Sam Weible przechodzi na katolicyzm, ale innych do tego nie namawia. Uzyskuje w 1991 r. w sądzie kościelnym orzeczenie nieważności poprzedniego związku i zawiera ślub kościelny ze swoją drugą żoną Terri, która staje się jego najbliższą, wierną współpracowniczką. W. Weible jest dziś jednym z głównych propagatorów Medziugoria. Prowadzi ogromną korespondencję. Jej owocem jest cytowana tu często książka “Listy z Medziugorja“, zawierająca głównie świadectwa osób, które pozytywnie przyjęły jego działalność.
  Zamieszcza też kilka głosów krytycznych; oto wyjątek jednego z nich: “Duch objawień w Medziugoriu nie jest katolicki, ale ma własny charakter. W licznych świadectwach mówi wymijająco, że wszystkie religie są akceptowane przez Boga… Objawienia w Medziugoriu zostały potępione przez lokalne Władze kościelne. Musimy słuchać Chrystusa w Jego Kościele… Każdy, kto oddaje się nabożeństwu ku temu przewrotnemu duchowi, czyni to, ryzykując swoją duszę. Przepowiadanie jest buntem, a domniemanie bałwochwalstwem“.
  Wspólną cechą dodatnią świadectw pozytywnych jest podjęcie jakiejś poprawy, np. powrót do modlitwy, pogodzenie się, przebaczenie, uczęszczania na nabożeństwa, pobudzenie wiary w Boga i wzbudzenie jakiegoś uczucia wobec Matki Najśw., podjęcie modlitwy różańcowej… Ale czy wewnętrzny głos, który wezwał Weibla do działania, jest obiektywnym kryterium prawdy? Czy mamy obowiązek w to wierzyć? Czy zaszczepiana przez niego identyfikacja “Wiatru“ z Matką Bożą jest uprawniona i słuszna? Na jakiej podstawie? Biskup miejscowy odrzucił te objawienia jako fałszywe. Czy więc dobre bez zastrzeżeń są owoce – nawrócenia, które będą się przyczyniały do szerzenia fałszu? Tak więc to, co jest dobrego w owych nawróceniach, zostaje pomieszane z wielkim złem, bo uznaniem fałszu za prawdę, z czego owi nawróceni nie zdają sobie może sprawy. Tylko prawda zbawia: “Poznajcie prawdę, a prawda was wyswobodzi“ – mówi Chrystus (J 8,32).
  Protestant Foerschler nawrócony w Garabandal na katolicyzm (“widzące“ w ekstazie odgadywały jego wewnętrzne pragnienia i opowiedziały mu dokładnie historię jego życia, także moralnego) -na zapytanie ks. Warszawskiego, czy porzuci katolicyzm, gdyby Władza kościelna orzekła fałsz objawień, odpowiedział przy świadkach, że on wiary uzyskanej w Kościele katolickim się nie wyrzeknie . Pytanie więc: czy ci dzisiaj “nawróceni“ są gotowi posłuchać Kościoła, owszem, jeszcze więcej uwierzyć, jeśli Kościół nie uznałby tych objawień? I to dopiero będzie sprawdzianem szczerości ich nawrócenia.
  Tymczasem rośnie i potężnieje fala propagandy i pomnaża się armia wyznawców medziugorskiej Zjawy, złożona z katolików, protestantów… którą rządzi i kieruje “Wiatr“… Tylko w jaką stronę “Wiatr” ją popycha? Czym to grozi wierze ? Kościołowi ?… Ostatecznym celem szatana jest zawsze zło… ( zasada 13).
  Copyright by ks. Jan Wójtowicz, Przemyśl 1996
  Zobacz też:
  •Analiza o. Cypriana Klahsa OP…
  • Zenobiusz powiedział/a

    
    
   0
    
   0
    
   Rate This
   Wielu ludzi jednak nie zna tych faktów,nie mówiąc o tych które ja znalazłem,ewidentne związki z sektą “ufologiczną” tzw plejadianami,czanelingami,opiekuna widzących w dzieciństwie ,chwalonego z imienia i nazwiska przez Gospę.Te informacje są skrzętnie ukrywane przed polakami,a w ich miejsce serwuje się nieoprawdy jak opinie z 1991 r opatrzoną zdjęciem z 2000.To może być wymierzone w polską tradycję Maryjną ,
   a szerzej w podstawy wiary bardzo licznych zwłaszcza młodych a i prostych ludzi.Jeżeli Watykan w końcu wypowie się jednoznacznie negatywnie,może dojść do kampanii ukrywania prawdziwych przyczyn,by wywołać schizmę.Ojciec Vlasic został ekskomunikowany jako schizmatyk i heretyk,o tym i jego dalszej zdumiewającej aktywności głucha cisza,zamiast tego wojenka o mało groźną ,Marię z Irlandi,która ma zasłaniać rzeczywiste zagrożenie.
   • Zenobiusz powiedział/a

     
     
    0
     
    0
     
    Rate This
    http://zenobiusz.wordpress.com/2013/03/08/pranesimas-adomo-zmogus-motina-dvieju-tautu-matka-obojga-narodow/comment-page-1/#comment-111785
    Ukazanie się tego Orędzia ,
    to jak znak dla nas od Królowej Korony Polskiej,
    Maryja jest z nami aż do skończenia świata.
    • Benka powiedział/a

      
      
     0
      
     0
      
     Rate This
     JAK DŁUGO JESZCZE ,TRZEBA POLAKOM TŁUC DO GŁÓW:
     - Tylko Bóg , TrójJedyny, Żyjący i Prawdziwy
     - Tylko Jezus Chrystus , Syn Boga Żywego
     - Tylko Kościół Chrystusowy , katolicki , z Mocą Ducha Świętego
     - Tylko Ewangelia
     - Tylko Matka Boża , Najświętsza Maryja Panna , Królowa Korony Polski
     - i Polska , bo na tej ziemi Bóg nas postawił , nie bez sensu.
     cała reszta jest dodatkiem .
     • Zenobiusz powiedział/a

       
       
      0
       
      0
       
      Rate This
      No właśnie.Zastanówmy się jednak ,co leży u podstaw zainteresowania Polaków,jakimiś dziwnymi koncepcjami,którymi są “zapładniani”
      poprzez internet,bardziej niż przez te krytykowane media.
      Najbardziej sprzedajny dziennikarz,działa jednak w świetle dnia,nie jest
      anonimowym ,lub o sztucznie wykreowanej w matrixie osobowości i tożsamości indywiduum
      .Gdzie więc musimy liczyć się ,że zrębami na prawdę groźnej dla Polski działalności ,
      na salonach PO,czy innych partii,gdzie często nie milknie szum kamer,a “nocna zdrada”
      może być nakręcana w każdej chwili,czy właśnie tam ,gdzie działają ,
      mieniący się być szermierzami Prawdy i Wolności,
      co z tym fantem zrobić..
      • Wizja powiedział/a

        
        
       0
        
       0
        
       Rate This
       Moim zdaniem – jeszcze dokładniej się temu przyglądać. Twoje wnioski niekoniecznie muszą być prawidłowe a właśnie w sposób zaplanowany wykreowane.Powinna zatem być kontynuowana dalsza obserwacja – przez jakiś zespół ludzi / o szczerych intencjach/ ,który być może wytworzy się na blogu.Chyba ,że blog niebawem zniknie.
       • Zenobiusz powiedział/a

         
         
        0
         
        0
         
        Rate This
        Obyś nie była “prorokiem”
        Miałem dzisiaj dziwnego maila ,z którego wynikało ,że wysłałem go sam do siebie.
        Była to jakaś obszerna angielskojęzyczna reklama,z linkami.
        Jednocześnie pojawił się komunikat ostrzegawczy o przejęciu witryny
        z opcją powiadom o tym,w którą klikąłem.
        Mail zniknął,i nie ma go w koszu.
        Jeśli to jakaś sztuczka,a poczta jest nie tylko powierzchownie powiązana z blogiem,
        jakieś automatyczne powiadomienie do wordpressa,może spowodować ,
        że blog nagle zniknie.
        Jeśli więc ktoś z czytelników ma taką możliwość i chęć,
        prosiłbym o skopiowanie ostatnich chociaż stron ,wraz z dyskusjami.
      • Benka powiedział/a

        
        
       0
        
       0
        
       Rate This
       Kto nie ma własnego życia /wiary ,zainteresowań/ ogląda cudze./tv …..itd/
       Kto jest leniwy duchowo popadnie wcześniej ,czy później w obce wzorce ,gotowe…łatwe.
       Kto nie ma szacunku i miłości dla własnej ojczyzny , współrodaków , i siebie samego ,będzie żył jak podrzucany śmieć z jednego kąta do drugiego.
       Takiemu człowiekowi i święty kapłan i doskonały historyk , nie jest ani autorytetem , ani słuchać ich nie będzie.
       Bo sam dla siebie w swojej głupocie i pustce wewnętrznej jest autorytetem.
       Skarleje umysł , zatraci się wiara.
       Taki człowiek ,już nie analizuje , nie odczuwa ,nie przeżywa .
       Będzie bronił swojej postawy ,bo wie ,że jest mały ,i nie ma już sił podnieść sie wyżej ,bo to wymaga duchowego i intelektualnego wysiłku .
       Dlatego właśnie innych ściąga w dół ,bo tu czuje się dobrze , i nie dopuszcza aby aby nad nim ktoś górował .
       To są groby pobielane .Ludzie smutni wewnętrznie ,dlatego głośni na zewnątrz.
       Z takich stanów , może wyprowadzić jedynie jakiś bolesny wstrząs .
       Dopiero za tymi drzwiami zaczyna się “światło’ i ozdrowienie.
       Szkoda tylko ,że to jest stan bolesny.
       Ale …cóż ..? wszystko mamy na własne życzenie.
       • Zenobiusz powiedział/a

         
         
        0
         
        0
         
        Rate This
        Masz rację ,ale ja na bazie dzisiejszego “odkrycia” zastanawiam się na ile Intronizacja ,jest odsuwana w czasie poprzez tworzenie sztucznych konfliktów,jak długaśna walka z “Marią z Irlandii” za którą czai się być może atak w serce polskiej ludowej Maryjność.Sprawa jest przecież prosta,Prymas Intronizuje w obecność władz Rzeczpospolitej,które nie mają obowiążu ,co do osoby się stawić.
        Od Intronizacji może zależeć los nas wszystkich i przyszłość Polski i Świata.Próbujmy pod tym kątem patrzeć na to
        w czym ,upatruję żróło nie pójścia drogą Wilna.Sztucznie kreowane spory,prowadzące do utraty ostrości widzenia celu i środków
        do niego prowadzących.Przecież Chrzest Polski,nie wymagał uprzedniego nawrócenia się wszystkich Polan.
        KOronacja Maryi,nie wymagała ,wygnania heretyków schizmatyków i żydowinów .
        Nam się mówi ,że najpierw cała Polska ma się nawrócić ,bo było by zniewagą Intronizować,w obecnym stanie moralnym społeczeństwa.
   • Megi powiedział/a

     
     
    0
     
    0
     
    Rate This
    “Pytanie więc: czy ci dzisiaj “nawróceni“ są gotowi posłuchać Kościoła, owszem, jeszcze więcej uwierzyć, jeśli Kościół nie uznałby tych objawień? I to dopiero będzie sprawdzianem szczerości ich nawrócenia.”
    Myślę, że to są ludzie, którzy potrzebują znaku aby uwierzyć. Żyją emocjami.
    Niestety, obawiam się, że rozczarowanie może być tak wielkie, że trudno będzie tym ludziom uwierzyć Bogu.
    Dlatego dobrze, że ten temat zaistniał i, że przynajmniej niektórzy będą mogli się przygotować na taką ewentualność.
    • Zenobiusz powiedział/a

      
      
     0
      
     0
      
     Rate This
     Pytanie jakie mi się nasuwa ,jest inne.
     Czy oni w ogółe są wierzący.
     Pamiętam siebie jako ateiste,
     i niekatolika.Niektóych rzeczy
     dla nich jak splunięcie
     nigdybym nie zrobił
     Kim “oni” są.?????
     • Megi powiedział/a

       
       
      0
       
      0
       
      Rate This
      Ja mam na myśli zwykłych ludzi, którzy wierzą w Medjugorie.
      Ty chyba piszesz o propagatorach zwanych min obrońcami wiary i tradycji.
      Ci drudzy na pewno nie mieszczą się w pojęciu ludzie wierzący.
      Przytoczę jeszcze raz słowa z innego materiału, który zamieściłeś:
      “Wielu pasterzy Kościoła, uznając istnienie dobrych owoców u wielu wiernych pod wpływem pobytu w Medjugorie, dostrzega równocześnie poważne niebezpieczeństwo powstania “Kościoła Medjugorie”, w którym podstawowym kryterium prawdy byłoby uznanie lub nieuznanie autentyczności objawień. Bardzo pouczające dla mnie były wydarzenia, jakie miały miejsce po ogłoszeniu noty Kongregacji Nauki Wiary odnośnie do “objawień” Vassuli Ryden. Na wiadomość o ich zakwestionowaniu wielu “nawróconym” zawalił się ich “świat wiary”. Usłyszałem: “Teraz to już w nic nie wierzę”. Inni usiłowali podważać autentyczność samego dokumentu, domagając się, by gazety publikowały go wraz z faksymile kardynała Ratzingera. Wiele zamętu spowodowało bardzo nielojalne zachowanie się znanego “zwolennika Medjugorie”, ks. R. Laurentina. Ktoś inny domagał się, by to sam kard. Ratzinger osobiście przeczytał “całą Vassulę” i “przekonał się”, gdy w jakiejś publikacji wyczytał, że sam prefekt Kongregacji nie czytał tego “dzieła”. Mając w pamięci to doświadczenie, niekiedy pytam: A co zrobisz, jeżeli Kościół zakwestionuje ostatecznie autentyczność Medjugorie?
      W związku z tym wszystkim, co zostało dotąd napisane, pojawia się niezmiernie ważne pytanie: co z osobami, które przeżyły duchowe dobro i zaangażowały się w pobożność związaną z Medjugorie? Kolejne orzeczenia Kościoła, które przytaczaliśmy, jeżeli się je czyta spokojnie i bez uprzedzeń, wskazują także pewną perspektywę. Jeżeli ktoś poruszony czy to orędziami, czy samym pobytem w Medjugorie, przeżył autentyczne nawrócenie, winien zmierzać drogą rozwoju życia duchowego, jaka jest wspólna wszystkim chrześcijanom, a opisana przez uznanych autorów teologii życia wewnętrznego. Od zawsze proponuje się w Kościele tradycyjne środki wzrostu: Eucharystia, czytanie Pisma Świętego, kierownictwo duchowe. Nie można też mówić o autentycznym wzroście bez coraz większego umiłowania Kościoła założonego przez Chrystusa, a kierowanego przez pasterzy.”
      Szczególnie fragment:
      “Na wiadomość o ich zakwestionowaniu wielu “nawróconym” zawalił się ich “świat wiary”. Usłyszałem: “Teraz to już w nic nie wierzę”. Inni usiłowali podważać autentyczność samego dokumentu”
      Czyli dwie mozliwości: albo odwrócenie się od Boga w ogóle albo, jak piszesz, schizma.
      • Zenobiusz powiedział/a

        
        
       0
        
       0
        
       Rate This
       W tym upatruję niebezpieszeństwa dla polskiego Kościoła,a wyobraż sobie ,że Gospa ,nagle popiera i legitymizuje Irlandkę ,a jednocześnie ogłasza powrót “syna” jako “kosmity” wskazująć Kościół Katolicki i Papiestwo jako winnych fałszowania nauki Jezusa z Nazaretu.?Takie przebłyski widzę w internecie,i nie zdają się być przypadkami a zwiastunami,na zasadzie “wychodzenia przed szereg.Mi zarzucono ,że chcę doprowadzić do szybkiej Intronizacji,bo sam chcę być królem.Większego absurdu bym nie wymyśłił,ale istotne było “szybkiej intronizacji” jako zarzutu ze strony ludzi którzy chcą być postrzegani jako patrioci i zwolennicy Intronizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz